Powiązane leki
(opisy)

Tran z olejem wiesiołkowym

Atrozol (Anastrozolum)

Vesanoid (Tretinoinum)

Fluorouracil (Fluorouracilum)

Sutent (Sunitinib)

Adamon SR (Tramadoli hydrochloridum)

Leukeran (Chlorambucilum)

Epimedac (Epirubicini hydrochloridum)

Proleukin (Aldesleukinum)

Ansyn (Anastrozolum)

Tagi

rewolucja posiadac nowotwor kilkaset serce rodzina ktokolwiek dokonac wlasny dotyczyc

Fora dyskusyjne

Poszukuję literatury dotyczącej chrypki- patomech. i ocena (0)

Ból w miednicy podczas podnoszenia nogi (0)

Torbiel (1)

poczucie winy (3)

Złamanie Ręki (Zdjecia) (1)

Nieprawidłowości pracy serca (2)

Dziwny przyrost mięsni (1)

Uszkodzenie układu nerwowego powodujące gorączkę - POMOCY!!! (0)

Od lat nierozwiązane problemy i zniszczona osobowość (8)

mała tarczyca i co dalej ? (5)

Dokucza mi ból oczu. (4)

rtg klatki piersiowej (0)

Bol serca (2)

Jeśli nie ANEMIA to co? (4)

Masaż serca osoba z rozrusznikiem serca (0)

Informator Medyczny » Książki » Język życia

książki

Język życia

Francis S. Collins

Język życia

Autor: Francis S. Collins

Wydawnictwo: MT Biznes

Rok wydania: 2011

Ilość stron: 348

Kategoria: Medycyna

opis książki

Język życia

Nieco niespodziewanie staliśmy się świadkami rewolucji naukowej i medycznej. W ciągu ostatnich dziesięciu lat dokonano odkryć które zaprzeczyły wielu powszechnym przekonaniom na temat DNA. Nowe odkrycia wyszły poza sferę teorii dziś mogą one dotyczyć każdego z nas.

Dwadzieścia jeden milionów Amerykanów cierpi na jedną z 6 tysięcy chorób zwanych rzadkimi lub sierocymi. Wiele spośród nich rozwija się przede wszystkim w związku z nieprawidłowościami genetycznymi. W zasadzie wszystkie choroby okazują się w pewnym stopniu dziedziczne. W mediach roi się od historii o kobietach które poddają się badaniom pod kątem mutacji prowadzącej do rozwoju nowotworów piersi a także o rodzinach szczególnie narażonych na choroby serca czy zagrożonych pląsawicą Huntingtona. Wspomniana rewolucja zatacza jednak znacznie szersze kręgi i dotyczy cukrzycy chorób serca częstych nowotworów zaburzeń psychicznych astmy zapalenia stawów choroby Alzheimera i wielu innych schorzeń wszystkie te choroby stopniowo odkrywają przed nami swoje sekrety. Dzisiaj za pomocą prostego testu przeznaczonego do użycia w domu można za kilkaset dolarów poznać tajniki własnego DNA.

Francis Collins zalicza się do forpoczty tej rewolucji przez piętnaście lat przewodził międzynarodowym pracom prowadzonym w ramach Human Genome Project. Lepiej niż ktokolwiek inny wie jak wiele osób ma mylne wyobrażenie na temat genetyki. Zalecenia formułowane przez pracowników służby zdrowia opierają się w znacznym stopniu na niepełnej wiedzy dlatego też każdy z nas powinien we własnym zakresie zapoznawać się z dokonaniami tej szybko rozwijającej się dziedziny medycyny. Pewne rzeczy mogą nas zaskoczyć możemy również stanąć w obliczu poważnych dylematów dotyczących posiadania pewnej wiedzy terapii czy zagrożenia dla rodziny.

Mimo to książka ta stanowi źródło wielkiej nadziei i inspiracji a każdy rozdział niesie ze sobą pożyteczne rady. Niemal każdego dnia pojawiają się zupełnie nowe fakty dotyczące chorób o których do niedawna niewiele wiedzieliśmy. Każdy z nas jest sobie winien to by poznać własne DNA jego funkcjonowanie jego tajemnice oraz korzyści i ograniczenia związane z posiadaniem takiej wiedzy.