Powiązane leki
(opisy)

Tagi

specjalista radzic uznac edycja poradnik gleboki ogolny zaprzyjaznic aktualny dziedzina

Fora dyskusyjne

CHŁONIAK - czy znacie jakiegoś wybitnego onkologa ? (0)

szukam dobrego chirurga ogólnego. Trójmiasto (0)

problemy z równowagą (1)

wysoki alat (1)

Okulary (2)

Do jakiego lekarza. (1)

czy są tu lekarze? (1)

Krtań, guz (4)

zgrubienie na szyi (3)

Skierowanie (1)

międzybłoniak opłucnej (1)

Problem z prawą rękom (2)

duży brzuch (4)

100 pytań na temat antykoncepcji doustnej (0)

Co zrobić, żeby schudnąć? (5)

Informator Medyczny » Książki » Jak sobie radzić z chorobami żył?

książki

Jak sobie radzić z chorobami żył?

Jak sobie radzić z chorobami żył?

Wydawnictwo: Via Medica

Rok wydania: 2011

Ilość stron: 106

Kategoria: Medycyna

opis książki

Jak sobie radzić z chorobami żył?

Zachęceni niezwykle ciepłym przyjęciem książki "Jak sobie radzić z chorobami tętnic? Poradnik lekarza pierwszego kontaktu" redaktorzy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowiska tworząc kolejną jego edycję poświęconą tym razem problemowi przewlekłej niewydolności żylnej (CVI chronic venous insufficiency). Biorąc pod uwagę jego społeczny charakter oraz możliwość występowania poważnych w skutkach powikłań powraca wciąż aktualne retoryczne pytanie czy należy im zapobiegać propagując właściwe działania edukacyjne profilaktyczne i lecznicze czy też zmagać się z kosztownymi i trudnymi terapeutycznie późnymi okresami choroby. Ocenia się że szeroko rozumiane w Polsce pojęcie CVI dotyczy 50% kobiet i 40% mężczyzn co potwierdza jego skalę. Pomimo ogólnej niskiej oceny zamożności polskiego społeczeństwa obserwuje się stale wzrastające zainteresowanie chorych możliwościami wczesnego skutecznego i nowoczesnego leczenia a co za tym idzie potrzeby uzyskania przez nich satysfakcjonującej informacji już na poziomie praktyki lekarza rodzinnego.

Wzorem poprzedniej edycji poradnika do jego redagowania zaprosiliśmy grono zaprzyjaźnionych i uznanych specjalistów różnych dziedzin. Mamy głębokie przekonanie że na efekt końcowy w postaci zadowolenia pacjenta składa się praca zespołowa dostrzegając w tym istotną Waszą lekarzy rolę.

Mamy nadzieję że oddajemy w Państwa ręce pożyteczne i przyjazne w formie kompendium wiedzy oparte na przeglądzie aktualnego piśmiennictwa. Poza informacjami ogólnymi znajdziecie w nim również bardzo interesujące w naszej ocenie tematy związane z możliwościami zastosowania małoinwazyjnych metod leczenia oraz ogólnymi problemami internistycznymi i anestezjologicznymi pojawiającymi się u chorych u których jest planowane leczenie operacyjne.