Tagi

faza biologiczny zarodkowy mezoderma konflikt rozwiazac zdrowiec listek aktywny natura

Fora dyskusyjne

HELP (2)

Dziwne rzeczy dzieja się z moja głową (1)

Rak - usunięcie 2 jąder (6)

Rak Jądra (22)

Ribomunyl (5)

15lat i czy to normalne? (1)

co to za lek? (7)

Prośba o odczytanie wyników morfologii. (7)

Yasmin i krwawienia. (0)

Espumisan dla dziecka (2)

Rak - wartościowa literatura (2)

problem z zatokami? (2)

tabletki dopochwowe pomyłka (0)

krew na listku papieru toaletowego (3)

borelioza (1)

Informator Medyczny » Encyklopedia » Germańska Nowa Medycyna

Germańska Nowa Medycyna

Germańska Nowa Medycyna (także Nowa Medycyna, GNM) - wypracowana przez niemieckiego lekarza Ryke Geerda Hamera kontrowersyjna teoria mówiąca o tym, że wszystkie choroby (z wyjątkiem zatruć, przypadków skarajnego niedożywienia oraz urazów) mają podłoże w konfliktach biologicznych (Sensownych Biologicznych Specjalnych Programach Natury). Krytykuje medycynę klasyczną i zapewnia o 95% szansach na wyleczenie raka.


Pięć praw natury

Zasadę GNM można przedstawić w pięciu prawach:

Żelazna Reguła Raka

Opisuje warunki, w jakich dochodzi do konfliktu biologicznego, który różni się bardzo wyraźnie od tzw. konfliktów psychologicznych, albo psychicznych. Konflikty psychiczne, to problemy, na które człowiek ma czas przygotować się. Przy tym czas na przygotowanie nie musi trwać długo, czasami tylko kilka sekund. Normalnie znane nam problemy i konflikty psychiczne, na które mogliśmy się przygotować, czy nastawić, jesteśmy w stanie pokonać bez trudności, prawie w marszu.

Konflikt biologiczny jest ciężkim, bardzo dramatycznym, (subiektywnie) odczutym w wyizolowaniu (osobnik znajduje się w izolacji - tzn. nie może on, albo nie chce dzielić się z nikim swoimi przeżyciami, tłumi je w sobie) szokiem konfliktowym, który trafia nas zupełnie nieoczekiwanie.

Przypuszczalnie przebiegają one analogicznie również u wszystkich innych zwierząt, a nawet u roślin.

Prawo "dwufazowości chorób" w przypadku rozwiązania konfliktu

Każda choroba przebiega dwufazowo. Licząc od momentu zaistnienia konfliktu, pierwsza faza jest fazą konfliktu aktywnego (sympatykotonia). Druga faza jest fazą po rozwiązaniu konfliktu (wagotonia), inaczej nazywana fazą zdrowienia. Ma ona miejsce tylko w przypadku, gdy pacjentowi uda się rozwiązać swój konflikt.

Każda choroba, jeżeli nastąpi rozwiązanie konfliktu, ma zarówno fazę wagotoniczną jak i fazę sympatykotoniczą. Każda faza wagotoniczną ma (o ile nie zostanie ona przerwana przez nawrót aktywnego konfliktu) kryzys epileptyczny albo epileptoiczny, który jest zawsze kulminacyjnym punktem fazy wagotonicznej. Schemat tej dwufazowości jest biologiczną prawidłowością.

Ontogenetyczny System wszystkich tzw."chorób"

Każdemu z trzech embrionalnych listków zarodkowych odpowiada specyficzny rodzaj tkanki histologicznej. Rozróżniamy trzy listki zarodkowe, z których zbudowane są wszystkie narządy naszego organizmu: endoderma, mezoderma, ektoderma

Jedynie ze środkowego listka zarodkowego, a mianowicie mezodermy, wytworzyły się dwie części: stara, nazywana "mezodermą móżdżku" oraz nowa, nazywana "mezodermą nowego mózgu". Mezoderma móżdżku zachowuje się jak endoderma pnia mózgu, podczas gdy mezoderma nowego mózgu zachowuje się jak ektoderma nowego mózgu.

W przypadku konfliktu, w wyniku którego powstaje w mózgu ognisko, odpowiadający mu narząd reaguje odpowiednią dla niego "reakcją listka zarodkowego". Zarówno przebieg fazy aktywnej, jak i fazy zdrowienia zależy od tego, z którego listka zarodkowego powstała dotknięta zmianami "chorobowymi" tkanka.

Ontogenetycznie Uwarunkowany System Mikrobów

Drobnoustroje nie są przyczyną chorób ale wykorzystywane przez organizm, w następstwie rozkazów z mózgu, do optymalizacji procesu zdrowienia. Grzyby i bakterie grzybowe działają na endodermie i móżdżku. Bakterie działają na mezodermie a wirusy przyporządkowane są ektodermie.

O biologicznej sensowności każdego tzw. "zachorowania"

Piąte Biologiczne Prawo Natury mówi o biologicznym sensie każdego Specjalnego Programu Natury. Retrospektywnie biorąc, można go zaklasyfikować do najważniejszego ze wszystkich Praw Natury. Obejmuje nie tylko poprzednie naukowe prawa, ona otwiera również nowy wymiar pojmowania świata i stanowi istotę Germańskiej Nowej Medycyny.


Źródła

  • [1]
  • Ryke Geerd Hamer - "Vermächtnis einer Neuen Medizin" (Spuścizna Nowej Medycyny)

Linki zewnętrzneTekst udostępniany na licencji Creative Commons.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Germa%C5%84ska_Nowa_Medycyna

Artykuły Wikipedii dotyczące medycyny, weterynarii i tematów pokrewnych nie mogą być traktowane jako porada medyczna ani jako opinia medyczna w przypadku jakiegokolwiek problemu zdrowotnego lub sposobu leczenia. Nawet jeżeli opis zawarty w artykule jest zgodny z aktualną wiedzą medyczną, może nie mieć zastosowania do konkretnego przypadku chorobowego, objawów czy terapii.

książki

Joga hormonalna. Jak zachować równowagę w okresie przekwitania Joga hormonalna. Jak zachować równowagę w okresie przekwitania
 
Zdrowiej! Pokonaj lęk i depresję Zdrowiej! Pokonaj lęk i depresję
 
Zapalenie kości Zapalenie kości
 
Dziecko aktywny uczestnik porodu Dziecko aktywny uczestnik porodu
 
Czarny bez, zdrowie z natury Czarny bez, zdrowie z natury
 
Biologiczne i medyczne podstawy rozwoju i wychowania Biologiczne i medyczne podstawy rozwoju i wychowania
 
Bioterroryzm - zasady postępowania lekarskiego Bioterroryzm - zasady postępowania lekarskiego
 
Chemia organiczna. Krótki kurs Chemia organiczna. Krótki kurs